Rozmowa z gośćmi i koncert KAROLINA CICHA i SPÓŁKA „Wieloma językami”.

Koncert „Wieloma językami” nawiązuje do tradycji Podlaskiego – regionu, z którego pochodzi Karolina Cicha. To koncert w dziewięciu językach, którymi posługują się mniejszości zamieszkujące ten skrawek Polski. Na koncercie usłyszymy piosenki w językach: ukraińskim, litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, w jidysz, po polsku, tatarsku i w esperanto.

Karolina Cicha – śpiew, akordeon, fortepian, sampler perkusyjny

Karolina Matuszkiewicz – suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze, kobyz, śpiew

UWAGA: Wstęp wolny, lecz obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina lub pobrane poprzez stronę internetową (http://rialto.katowice.pl/)

Karolina Cicha

Karolina Cicha – kompozytorka, wokalistka, multiinstrumentalistka, rozpoznawalna dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Jest laureatką GRAND PRIX i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja". W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX - największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce.

Michał Książek

Michał Książek – poeta, ornitolog, leśnik, obrońca Puszczy Białowieskiej. Najwięcej publikował w Polityce, Lesie Polskim i Twórczości. Laureat wielu nagród literackich, m.in. nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2014 w kategorii eseistyka za książkę Jakuck. Słownik miejsca. Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2015 w kategorii debiut roku za Naukę o ptakach. Za ten tom był również nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2015 oraz do nagrody w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji" 2015 na najlepszą debiutancka książkę poetycką roku 2014. Obrońca Puszczy Białowieskiej, wraz z osobami tworzącymi Obóz dla Puszczy mieszka w Teremiskach, w siedzibie Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia.