Serdecznie zapraszamy na obchody Światowego Dnia Ziemi. Naszym gościem będzie Zespół Wa-Da-Da.

W programie:

17.30 Warsztat gry na bębnach „Zakręcone dźwięki”

Prowadzenie: Dominik Muszyński, lider zespołu Wa-da-da

„Żyjemy razem, ale na ulicach mijamy się obojętnie. Nauczyliśmy się nie zagadywać nieznajomych i nie patrzeć sobie w oczy. Wystarczy jednak uderzyć w bęben i zaraz gromadzą się wokół ludzie. Muzyka grana na bębnach łączy ludzi, jest ponad podziałami społecznymi i kulturowymi. Gra na bębnach jest niebanalnym sposobem osiągnięcia stanu relaksu. Podczas warsztatów opowiadam i pokazuję, w jaki sposób gra się na poszczególnych instrumentach, uczę trzech prostych rytmów, na bazie których budujemy całą kompozycję. Ponadto uczę żnych rytmicznych sygnałów i reakcji na nie, a uwieńczeniem trudu jest koncert finałowy”

Wa-da-da warsztat gry na b¦Öbnach

Warunki udziału:

Udział bezpłatny. Wstęp dla osób powyżej 12 roku życia. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w kasie kinoteatru Rialto (tel. 32 251 04 31) lub drogą mailową (rezerwacja@rialto.katowice.pl). Przy zgłoszeniu drogą mailową otrzymacie Państwo potwierdzenie udziału, które jest warunkiem uzyskania wstępu.

19.30 Rozmowa z członkami zespołu Wa-da-da „Wokół muzyki i przyrody”

Prowadzenie: prof. Piotr Skubała (Uniwersytet Śląski) i dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot).

20.00 Koncert zespołu Wa-da-da

Udział w rozmowie z członkami zespołu i koncercie jest bezpłatny.

Zespół Wa-da-da

Projekt WA-DA-DA powstał w 1996 r. z inicjatywy Dominika Muszyńskiego i był kontynuacją zespołu G’RASSTA. W języku amharskim ‘wadada’ oznacza ‘pokój i miłość’. W chwili obecnej zespół liczy 6-7 osób i gra muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby oraz Brazylii ze sporą domieszką słowiańskiego ducha. Instrumentarium stanowią przede wszystkim bębny: afrykańskie djembe i dunduny, kubańskie conga, agogo, cowbell, shekere oraz cała masa rozmaitych perkusjonaliów. Całości brzmieniowej dopełnia kobiecy wokal, momentami subtelny, niekiedy jednak dobitny. Zespół dużo koncertuje, do tej pory zagrał kilkaset koncertów na terenie całej Polski oraz zagranicą.