Zapraszamy na koncert SHY ALBATROSS w wykonaniu Natalii Przybysz i Raphaela Rogińskiego z zespołem

Razem z artystami będziemy świętować Dzień Ziemi. Po koncercie rozmowa z Natalią Przybysz i zespołem – „Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej 

Natalia Przybysz – wokalistka i autorka tekstów, znana wcześniej z występów w zespole Sistars, w którym śpiewała wraz z siostrą Pauliną. Po 2006 roku podjęła solową działalność artystyczną. Inspirowana soulem, jazzem and funkiem nie kryje pasji dla starych ciepłych motown’owskich brzmień i vintage’owych instrumentów. Zdobywczyni licznych nagród i wyróżnień, w tym m.in. Fryderyki i Superjedynkę. Zamężna, ma syna i córkę. Wspiera akcje ekologiczne i żyje ekologicznie. Jest weganką. Raphael Rogiński – gitarzysta, kompozytor i wykonawca, improwizator, animator kultury i badacz folkloru muzycznego. Miłosz Pękala – specjalizuje się w grze na wibrafonie, zestawach multiperkusyjnych oraz instrumentach latynoamerykańskich. Hubert Zemler – perkusista, obecnie współtworzy zespoły Horny Trees i Kapacitron.

Shy Albatross – zespół powołany przez Raphaela Rogińskiego to medium łączące muzycznie rozmaite kult. Teksty zaczerpnięte z tradycji opowiadają o perspektywie kobiety, często postawionej w skrajnych sytuacjach. Tak więc obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei, możemy usłyszeć teksty o kobietach gangsterach, czy obdarzonych paranormalnymi zdolnościami. Łącznikiem jest kultura Ameryki w której zawarł się dramat i nadzieja kobiet przybywających do niej z własnej woli lub jako niewolnice. Instrumentarium zespołu jest odzwierciedleniem tej podróży; usłyszymy tu cymbały, balafon, gitarę, mandolinę, wibrafon i inne. Tak samo stylistycznie słyszymy tu bluesa by doszukać się w nim muzyki Afryki, a irlandzkie romanse mieszają się z muzyką najdalszej prerii.

Bilety na koncert w cenie 35 zł. Bilety można rezerwować i kupować poprzez stronę www.filmowa.net oraz w kasie Kinoteatru Rialto, kasy czynne codziennie od 13.00 – 20.00, w weekendy od 15.00 – 20.00. Rezerwacji można dokonać również telefonicznie pod numerem 0 32 251 04 31.