To problem, który wcześniej czy później dotknie każdego z nas. I każdy z nas już teraz powinien robić wszystko, by ze zmianami klimatu walczyć. Co możemy robić? Działać już teraz. Zmieniać swe postępowanie i apelować do polityków, którzy mają w swych rękach naszą przyszłość. Nie rozkładać swych działań na wieloletnie plany, nie mamy już na to czasu”… Jestem ambasadorem WWF od ok. 7 lat i wspieram wszelkie akcje uświadamiania siebie oraz swoich rodaków, jakie piękno mamy w naszym kraju, piękne dzikie zwierzęta … To ostatni moment żebyśmy powiedzieli sobie, że Ziemia dawała nam tyle przez wiele lat, to moment żebyśmy zrobili coś dla niej, szczególnie dla takich miejsc, naturalnie dzikich jak Puszcza Karpacka … … Musimy być bardziej odpowiedzialni, myśleć nie tylko o sobie, ale o przyszłości. Jeżeli będzie nas bardzo dużo to decydenci zwrócą uwagę, że jest wielu obywateli, którzy nie chcą nic dla siebie, tylko dla innych, dla ziemi, dla zwierząt”.

UWAGA: Wstęp wolny, lecz obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina lub pobrane poprzez stronę internetową (http://rialto.katowice.pl/)

Marcin Dorociński

należy do najpopularniejszych i najbardziej obecnie cenionych aktorów polskich. Sześciokrotnie nominowany do Orłów za pierwszoplanowe role w filmach Boisko bezdomnych, Rewers, Róża, Obława i Jack Strong oraz za drugoplanową w filmie Moje córki krowy. Aktora można było zobaczyć w takich kinowych przebojach jak: Vinci, PitBull, Ogród Luizy, Róża, Jack Strong czy Drogówka. Jest laureatem Paszportu Polityki za 2012 rok w kategorii „film”. W 2014 roku został odznaczony srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.