Cecylia Malik

ur. 1975, absolwentka Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP i podyplomowych studiów kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Za realizację projektu 365 drzew zdobywczyni tytułu „Kulturystka roku 2010”, nagrody przyznawanej przez Instruktorów Radiowego Domu Kultury Programu 3 Polskiego Radia.

Laureatka nagrody publiczności Kulturalne Odloty 2010 przyznawanej przez krakowską „Gazetę Wyborczą” w kategorii artysta roku.

Najnowszy projekt Modraszek Kolektyw, akcja społeczno-artystyczna w obronie krakowskiego parku krajobrazowego Zakrzówek przed zabudową. Akcja połączyła bardzo wiele krakowskich środowisk, odbiła się szerokim echem medialnym i znacząco wpłynęła na decyzje miasta w sprawie ochrony zielonych terenów.

Udział w wystawach międzynarodowych w 2011 r.: projekt Power Beck w Brukseli. Biennale fotografii w Poznaniu. 11 Biennale Sztuki Współczesnej „Dialogues„ w Petersburgu.

Ostatni projekt „6 rzek „ tworzy w ścisłej współpracy z naukowcami przyrodnikami i ekologami. Stypendystka Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego w 2012.